Španija sigurna u Valjadolidu – spektakl Škotske i Norveške na Hempdenu

Fudbalska reprezentacije Španije pobedom protiv Gruzije završila je ove kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

“Crvena furija” je sa 3:1 (1:1) došla do 21. boda što je svrstalo na prvo mesto grupe A.

I posle samo četiri minuta igre Španija je povela preko Robina Le Normana, ali je Gruzija izjednačila u desetom minutu preko Hviče Kvarackelije.

Ovim rezultatom se otišlo na obavezan odmor, a u drugom delu meča Španija je opravdala ulogu favorita i postigla još dva gola do kraja meča.

Feran Tores je u 55. minutu ponovo vratio prednost Španiji, a konačan rezultat na stadionu u Valjadolidu je postavio Ločošvlili autogolom u 72. minutu.

Gruzija je ove kvalifikacije završila na četvrtom mestu sa osam bodova.

U drugom meču ove grupe gledali smo jedan spektakl na Hempden Parku, gde su Škotska i Norveška remizirali 3:3 (2:2).

Rezultatski ne bitan meč jer je pre poslednjeg kola Škotska izborila plasman na EURO i ti drugi put zaredom, dok Norveška ni ovoga puta nije uspela da se kvalifikuje. Nisu Norvežani imali pomoć Erlinga Halanda koji zbog povrede nije mogao da pomogne svoji saigračima iz reprezentacije.

Povela je Norveška preko Arona Donuma posle tri minuta igre, deset minuta kasnije je Mekgin sa bele tačke poravnao rezultat.

Novu prednost Norvežanima je doneo Jorgen Larsen, ali na poluvreme se otišlo sa 2:2, jer je Ostigard u 33. minutu postigao autogol.

Drugo poluvreme nije bilo tako efikasno, pa smo preokret videli u 59. minutu kada je Stjuart Armstrong u 59. minutu, a bod Norvežanima je doneo Mohamed Eljunusi u 86. minutu.

Škotska je ove kvalifikacija završila na drugom mestu i gledaćemo je sledeće godine u Nemačkoj, dok je Norveška na kraju bila treća sa 11 bodova.