Siti razbio katastrofalni Bajern

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Bajern Minhen rezultatom 3:0 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Interesantna utakmica koja je bila okarakterisana kao “finale pre finala”, a Bajern upisao najteži poraz u poslednjih pet godina.

Engleski tim je potpuno razbio nemački, Bavarci su bili potčinjena ekipa na terenu tokom čitavog drugog poluvremena, a i u dobrom delu prvog.

Izabranici Pepa Gvardiole poveli su sredinom prvog poluvremena, koje jeste bilo otvoreno, ali ne prepuno velikih prilika i postignut je samo jedan gol za 45 minuta fudbala u tom periodu.

Taj jedan gol bio je prelep. Rodri je sa ivice šesnaesterca žargonski rečeno “ubio pauka” i poslao loptu upravo tamo gde Jan Zomer ne može da je dohvati.

Prethodilo je kratko dodavanje Bernarda Silve, pa se njemu piše asistencija. Ovim rezultatom smo i otišli na poluvreme, Siti je imao minimalnu prednost, a navijači nemačkog šampiona nadali su se da stvari mogu da se promene.

Tim Goode/PA via AP
Ipak, na terenu su se stvari malo drugačije odvijale. Na početku drugog poluvremena se Bajern i probudio, imao neke jako dobre šanse, ali se nekako izdvojio Liroj Sane kao igrač koji je najviše želeo.

Ostali su se utopili u sivilo Bajerna, a onda je Upamekano krenuo da greši iz napada u napad i dva puta nije bio kažnjen, a onda u 70. minutu stiže naplata za sve.

Džek Griliš je naterao defanzivca Bajerna da pogreši, oduzeo mu loptu i onda Haland centrira Bernardu Silvi koji iz peterca glavom pogađa mrežu Bajerna i duplira prednost Mančester sitija.

Nije dugo prošlo, a Bajern je opet dobio udarac koji ga je poslao na pod. Erling Haland je uspeo da u 77. minutu postigne 45. gol u sezoni u svim takmičenjima i Siti je imao ogromnih 3:0.

Nisu se Bavarci dobro proveli, naravno da nije ništa gotovo i rešeno, ali je zaostatak koji imaju ogroman i nije baš realno očekivati da na Alijanc Areni mogu da uzvrate Mančester sitiju.

Sada je Gvardiola svoju šansu iskoristio i zakoračio ka polufinalu Lige šampiona.