Sjajna Utah upisala novu pobjedu, Charlotte iznenadio San Antonio

U NBA ligi u noći s ponedjeljka na utorak odigrano je osam susreta, a izdvajamo novu pobjedu ekipe Utah Jazz koja je u gostima bila bolja od Chicago Bullsa rezultatom 120:95.

Utak je tako ostala lider Zapadne konferencije NBA lige sa sjajnim omjerom od 31-11, a da će protiv Chicaga doći do trijumfa bilo je jasno već nakon prvog poluvremena u kojem su imali veliko vodstvo.

Prvu dionicu su gostujući košarkaši riješili su u svoju korist rezultatom 29:23, a dobru igru u prvom poluvremenu krunisali su vodstvom na poluvremenu od 14 poena razlike. Bilo je 56:42.

U nastavku su gostujući košakaši čuvali stečenu prednost i mirno priveli meč kraju, a konačan rezultat na kraju je glasio 120:95. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Mitchell koji je ubacio 30 poena uz po šest skokova i asistencija, a pratio ga je Gobert koji je ubacio 21 poen uz 10 skokova.

U poraženom timu izdvajamo učinak LaVinea koji je za 33 minute na parketu postigao 27 poena uz sedam skokova i četiri asistencije.
U ostalim mečevima Sacramento je kao gost bio bolji od Clevelanda sa 119:105, dok je Oklahoma u gostima uspjela doći do pobjede protiv Minnesote.

Charlotte je uspio iznenaditi San Antonio Spurse na gostujućem terenu rezultatom 100:97, a domaći trijumf upisala je ekipa Houston Rocketsa koja je sa 117:99 bila bolja od Toronta.

Memphis je nakon produžetaka bio bolji od Bostona sa 132:126, Milwaukke je na svom terenu bio bolji od Indiane sa 140:113, a u posljednjem meču večeri Los Angeles Clippersi su pobijedili Atlantu na svom terenu sa 119:110.