Sport

Partizan podbacio, ali obezbedio evropsko proljeće

Fudbaleri Partizana ispustili su šansu da se plasiraju u osminu finala Lige konferencija, ali su obezbedili učešće u šesnaestini.

Partizan je na domaćem terenu u poslednjem kolu Grupe D remizirao sa Slovackom rezultatom 1:1.

Time su crno-beli zauzeli drugo mesto grupe iza Nice, iako su imali isto bodova (9), ali lošiji međusobni susret.

Iz Lige konferencija ispali su Keln i Slovacko, a crno-beli su propustili veliku šansu jer zbog remija u Nemačkoj (2:2) imali šansu da budu prvi u grupi da su pobedili, ali će ovako morati da igraju kolo više u nokaut fazi.

Spor početak viđen je na startu utakmice u Humskoj i više pažnje su privlačila deca na tribinama (zbog suspenzije nije bilo običnih navijača), nego igrači na terenu.

Ništa nije viđeno sve do 19. minuta, kada je udarac Holcera u poslednjem trenutku proklizavanjem izblokirao Urošević.

U 26. minutu Dijabate je imao sjajnu šansu, ali je šutirao loše, a Česi su zatim izvršili pritisak.

Po neki napad na jednoj, po neki na drugoj strani, a onda u 39. minutu velika glupost Kalabiške i penal za Partizan.

Bek Slovackog igrao je sa obe ruke u kaznenom, a odgovornost je preuzeo Natho i pogodio za 1:0.

Do kraja poluvremena nije bilo uzbuđenja, baš kao ni na početku drugog.

Ipak, u 51. minutu Slovacko je uz mnogno nesreće ostalo bez gola, a najzaslužniji za to bio je Popović.

Ponovo se ušlo u ritam dosade, povredio se Belić koji je morao da napusti teren, a onda “bum” u 73. minutu.

Popović je izboksovao loptu samo do Tomiča, a on ju je primo grudima, a onda iz voleja poslao u mrežu crno-belih – za 1:1.

Česi su dobili vetar u leđa po postizanju gola i krenuli su češće da napadaju, a Partizan je izgledao inferiorno – i tako sve do kraja utakmice.

Imao je domaćin nekoliko polušansi, ali su gosti bili mnogo opasniji i vrlo lako su mogli do sva tri boda. Na kraju, ipak, ostalo je nerešeno i Partizan je obezbedio evropsko proleće.

Žreb za nokaut fazu Lige konferencija na programu je u ponedeljak, 7. novembra u 14 časova.